Kosova drejt rikthimit në karantinë/ Çfarë do të vendosë kryeministri pas takimeve me mjekët

Kosova drejt rikthimit në karantinë/ Çfarë do të vendosë kryeministri pas takimeve me mjekët

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thirrur nesër drejtuesit më të lartë të institucioneve shëndetësore për shkak të përkeqësimit të situatës me COVID-19.Hoti disa ditë më parë paralajmëroi se Kosova do I rikthehej masa kufizuese nëse situata vijonte me rritjen e rasteve, por jo vetëm, Kosova sot shënoi dhe numrin rekord të viktimave nga COVID-19 në 24 orë.

Pritet të shihet se çfarë do të vendoset pas takimit. Kosova ka vetëm pak kohë që ka dalë nga karantina, por efekti i saj rezultoi negativ pasi nga një vend i cili e kishte përballuar shumë mirë pandeminë, u kthye në një nga vatrat e nxehta të Ballkanit bashkë me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut apo Bosnjen.