Kualifikimi i Prishtinës në Europa Ligë bëhet lajm në Afrikë

Kualifikimi i Prishtinës në Europa Ligë bëhet lajm në Afrikë
11:51 | 27 Maj 2019

Lajmi për daljen e Prishtinës në Evropë ka marrë vëmendje edhe në kontinentin e Afrikës.

Kjo falë edhe lojtarëve që ekipi kryeqytetas ka nga ky kontinent, të cilët kanë ndihumuar në arritjen e njërit prej objektivave të këtij sezoni.

Portali ganez i futbollit Ghana Soccernet ka shkruar për arritjen e Prishtinës dhe tre lojtarëve ganezë në Europa Ligë, shkruan lajmi.net.

Basit Khalid, Abdul Bashiru dhe Arago Jamal janë tre lojtarët për të cilët ka shkruajtur portali ganez, duke i paraqitur edhe statistikat e tyre me Prishtinën këtë edicion.

Ghana Soccernet ka paraqitur edhe skenarin se si skuadra e Mirel Josës arriti kualifikimin në Europa Ligë.

Kujtojmë që Prishtina siguroi daljen në Europa Ligë, falë edhe fitimit të titullit dhe Kupës nga Feronikeli, që do luajë në Ligën e Kampionëve. /Lajmi.net/


[embedded content]

TAGS