Kupa e Amerikës, gjithçka që duhet të dini

Kupa e Amerikës, gjithçka që duhet të dini
13:14 | 13 Qershor 2019

Edhe kjo verë nuk të do kalojë pa ndonjë kompeticion futbolli.

Duke filluar nga nesër pas mesante, Kupa e Amerikës edhe zyrtarisht do ta nis edicionin e saj të 46-të, që kësaj radhe mbahet në Brazil.

Leo Messi, Aguero, Coutinho, Willian, Firmino e shumë yje të tjerë do zbresin në fushë për të dhuruar spektakël, përcjell lajmi.net.

Në total janë 12 ekipe pjesëmarrëse, prej tyre 10 vijnë nga Amerika e Jugut dhe 2 (Japonia dhe Katari) janë të ftuara, i vetmi ndryshim nga edicionet e kaluara.

Favorit absolut është Argjentina e Messit, që e fitoi këtë avantazh falë lëndimit të Neymar në stërvitjen me ‘Seleçao’.

Ndeshja hapëse e këtij turneu luhet nesër pas mesnate (2:30) mes Brazilit dhe Bolivisë, ndërsa të nesërmen (00:00) Argjentina përballet me Kolumbinë.

Më poshtë grupet dhe oraret e të gjitha ndeshjeve. /Lajmi.net/

Grupet:

Oraret e ndeshjeve:

[embedded content]

TAGS