Kur mbyllet tregu i transferimeve në ligat kryesore?

Kur mbyllet tregu i transferimeve në ligat kryesore?
Tash esht Koha
20:36 | 31 Korrik 2019

Vera është sinonim i transferimeve.

Shumë transferime, dhe më shumë zëra e spekulime e përbëjnë një verë në tregun e transferimeve.

Tregu i transferimeve është hapur në pjesën më të madhe të ligave më 1 korrik, ndërsa fundi ndryshon nga vendi në vend.

Në Premierligë, tregu i transferimeve përfundon më 8 gusht, një ditë para fillimit të ligës.

Ndërsa në ligat tjera, si në Bundesligë, Ligue 1, La Liga, Serie A dhe Eredivisie, afati kalimtar përfundon më 2 shtator./Lajmi.net/

Tash esht Koha
TAGS