Lëkundje të fuqishme tërmeti në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni

termetNjë tërmet i fortë ka tronditur Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë. Lëkundjet e tërmetit janë regjistruar prej 5.1 shkallë rihter, ndërsa epiqendra e tij është midis Kosovës dhe Maqedonisë.

Lëkundjet sizmike janë regjistruar rreth 7 km në lindje të Shkupit. Tërmeti është regjistruar rreth orës 15:10 minuta. Ndërkaq, ende nuk dihet nëse këto lëkundje kanë shkaktuar dëme materiale apo jo.

11 shtator 2016 (gazeta-Shqip.com)

TAGS