Lenovo lanson telefonin e ri

Lenovo lanson telefonin e ri

Lenovo bëri një punë të shkëlqyeshme në promovimin e telefonit të ardhshëm Z6, nga aftësitë e kamerës deri në listën e plotë të specifikave, duke mos i lënë asgjë imagjinatës për ngjarjen e lansimit.

Tani telefoni është lansuar zyrtarisht dhe nuk duhet të vijë si surprizë që do të ketë të njëjtat specifika që kompania zbuloi përpara lansimit.

Ekrani është 6.39 inç dhe është një panel OLED me rezolucion 2340 x 1080 dhe raport 19.5:9, që vepron në 120Hz.

Ekziston një skaner i gjurmëve të gishtave nën ekran, dhe një hapësirë në pjesën e sipërme që është shtëpia e kamerës selfie 16MP.

Procesori është një Qualcomm Snapdragon 730 dhe vjen në çift me 6 ose 8GB RAM dhe 64 ose 128GB hapësirë ​​të brendshme të zgjerueshme.

Trio e kamerës përbëhet nga një kamerë kryesore 24MP me aperturë f / 1.8, një lente telefoto 8MP me aftësi 2x zmadhim optik dhe një sensor thellësie 5MP.

Fuqia e çdo gjëje mundësohet nga ZuI 11 me bazë në Android dhe një bateri prej 4,000mAh me mbështetje të shpejtë të ngarkimit 15W.

Telefoni është në para-porosi në Kinë dhe do të jetë në dispozicion më 9 korrik, me çmim fillestar $ ​​275, deri në $ ​​365 për modelin 8GB / 128GB.

TAGS