Leonard vendimtar në sekondën e fundit, Lakers afër mbetjes jashtë playoffit

Kaëhi Leonard është shfaqur vendimtar për skuadrën e tij Toronto Raptors duke vulosur fitoren në sekondën e fundit për rezultatin 119-117.

Ndeshja mes dy skuadrave me ecurinë më të mirë në NBA u karakterizua me lojë të barabartë nga të dyja palët.

Leonard shkëlqeu në këtë takim duke realizuar 38 pikë dhe pesë asistime i ndihmuar nga Gasol me 19 pikë dhe Lowry me 19 pikë e 10 asistime.

Los Angeles Lakers pësuan humbje përkundër paraqitjes mbretërore nga LeBron James.

Lakers humbën me rezultat 131 – 120 në shtëpi nga Bucks.

Ingram dhe James realizuan nga 31 pikë dhe Rondo shtoi 20 pikë të tjera, por kjo nuk mjaftoi për vendasit.

Los Angeles Lakers kështu është shumë afër që të mbetet jashtë playoffit duke qenë tri ndeshje prapa vendit të tetë që ndahet nga Clippers dhe San Antonio Spurs kur kanë mbetur edhe 20 ndeshje për t’u zhvilluar.

/Telegrafi/

TAGS