Leonardo: Neymar nuk është përjashtuar nga ekipi

Leonardo: Neymar nuk është përjashtuar nga ekipi
23:31 | 15 Gusht 2019

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain Leonardo ka hedhur poshtë raportet se Neymar është larguar nga skuadra sepse dëshiron të largohet nga klubi.

Ylli i Brazilit është përpjekur të lërë gjigandët e Ligue 1 këtë verë, me Barcelona dhe Real Madrid që thuhet se po luftojnë për firmën e tij.

Leonardo tha javën e kaluar se bisedimet mbi largimin e mundshëm të Neymar kanë përparuar, por këmbënguli se nuk është arritur marrëveshje.

“Lajme të rreme. Ai nuk është larguar nga grupi”, tha ai për RMC.

“Ai po ndjek një program të personalizuar rehabilitimi. Ai është një lojtar i Paris-Saint-Germain. Kanë mbetur edhe tre vjet me kontratën e tij në Paris, nuk duhet ta harrojmë atë”.

“Ne duhet të analizojmë gjithçka, duhet të rregullojmë gjithçka përpara se ai të mund të luajë përsëri”, konfirmoi Leonardo. /Lajmi.net/ 

TAGS