Liga e Parë, kjo është xhiroja e parë

Liga e Parë, kjo është xhiroja e parë
14:02 | 31 Korrik 2019

Sot në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për Ligën e Parë, i cili do të nisë më 24 gusht.

Fillimisht, klubeve pjesëmarrëse iu urua edicioni i ri dhe iu kërkua lojë korrekte.

Më poshtë çiftet e javës së parë në nivelin e dytë të futbollit kosovar:

Trepça – Liria
Ulpiana – Istogu
Onix – Vëllaznimi
Drenasi – Arbëria
Ramiz Sadiku – Dardana
2 Korriku – Vitia
Besa – Vllaznia
Malisheva – Keku. /Lajmi.net/

TAGS