Liverpool 1:1 Napoli, notat e lojtarëve

Liverpool 1:1 Napoli, notat e lojtarëve
23:30 | 27 Nentor 2019

Liverpooli dhe Napoli i kanë ndarë pikët në kuadër të Ligës së Kampionëve, pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Dries Mertens e shënoi golin e vetëm në pjesën e parë në minutën e 21-të me një asistim të Giovanni di Lorenzos, për të shkuar kështu me qetësi në pushim.

Ishte Dejan Lovren, ai që e shënoi golin e barazimit në minutën e 65-të, që u shërbye mjaft mirë nga James Milner.

Edhe pas këtij barazimi, Liverpool ruan kreun me 10 pikë, një më pak se Napoli, që numëron nëntë.

Notat e lojtarëve për paraqitje në këtë ndeshje, i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

TAGS