Luani bredh rrugëve të fshatit në Indi, banorët vrapojnë në të katër anët për t’i shpëtuar dhëmbëve të mprehtë (Video)

Luani bredh rrugëve të fshatit në Indi, banorët vrapojnë në të katër anët për t’i shpëtuar dhëmbëve të mprehtë (Video)

Një luan ka tmerruar banorët e një fshati në Indi, ku është parë duke bredhur nëpër rrugët e lagjeve.

Luani në videon e publikuar më poshtë shihet se si i vërsulet fshatarëve në pjesën perëndimore të Indisë, transmeton Telegrafi.

Edhe pse askush nuk është lënduar, nuk dihet se sa gjatë ka qëndruar luani në fshatin e banuar nga mijëra indianë.

Megjithatë bëhet fjalë për një lloj të rrallë të luanëve që jetojnë nga 16 deri në 18 vjet, dhe zakonisht nuk i frekuentojnë zonat e banuara nga njerëzit. /Telegrafi/

TAGS