Man City 4:3 Tottenham, notat e lojtarëve

Man City 4:3 Tottenham, notat e lojtarëve

Manchester City dhe Tottenhami na dhuruan një ndeshje të çmendur në çerekfinalen e dytë në Ligën e Kampionëve, ndeshja përfundoi me rezultat 4-3 për Cityn.

Por, pasi ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat 1-0 në të mirë të Spurs, skuadra e Mauricio Pochettino vazhdoi tutje fal golave të shënuar si mysafir.

Raheem Sterling me dy gola, Bernardo Silva dhe Kun Aguero, shënuan për Manchester Cityn në ndeshjen e kthimit.

Për mysafirët në këtë sukses historik shënuan Son Heung Min dy herë dhe Fernando Llorente.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS