Man City – Tottenham, notat e lojtarëve

Man City – Tottenham, notat e lojtarëve

Manchester City ka fituar me rezultat minimal 1-0 ndaj Tottenham Hotspur në ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të në Premierligë.

Qytetarët i janë hakmerr pas vetëm tri ditëve Spursave, pas asaj humbje që ia shkaktuan në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Goli erdhi pas vetëm pesë minutave lojë dhe ishte i riu Phil Foden, i cili shënoi nga afërsia për 1-0 pas asistimit të Sergio Agueros.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS