Man City-Watford: Formacionet zyrtare, Mahrez nga fillimi

14 minuta më parë / E përditësuar

0Shares

Manchester City do të presë në stadiumin Etihad skuadrën e Watfordit.

Vendasit nuk dëshirojnë të lëshojnë pikë pasi kështu do të rrezikojnë kreun në Ligën Premier.

Pep Guardiola nga minuta e parë ka vendosur të luajë …, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare:

Man City: Ederson; Walker, Kompany, Otamendi, Zinchenko; Gundogan, David Silva; Mahrez, Sterling, Bernardo; Aguero.

Watford: Foster; Janmaat, Britos, Kabasele, Masina; Kiko Femenía, Cleverley, Capoue, Doucoure; Success, Gray.

Vlen të theksohet se te City janë të lënduar Kevin De Bruyne, Fernandinho, John Stones dhe Claudio Bravo.

Skuadra e Guardiolas renditet në vendin e parë me 71 pikë, ndërsa Watfordi në pozitën e tetë me 43 pikë. /Telegrafi/

TAGS