Man Utd bën ofertë 80 milionëshe për mbrojtësin e njohur

Man Utd bën ofertë 80 milionëshe për mbrojtësin e njohur
14:02 | 1 Gusht 2019

Manchester United i kanë bërë një ofertë të madhe Leicester Cityt për Harry Maguire.

‘Djajtë e Kuq’ i kanë ofruar skuadrës angleze deri në 80 milionë euro për mbrojtësin e Kombëtares së Anglisë, Harry Maguire.

Skuadra nga Old Trafford tashmë është refuzuar disa herë nga Leicester, dhe ka vendosur të bëjë një ofertë finale.

‘Dhelprat’ kanë kohë deri të hënën për t’u përgjigjur në këtë ofertë.

Harry Maguire është kërkuar edhe verën e kaluar nga Manchester United, kur për trajner kishte Jose Mourinho./Lajmi.net/

TAGS