Manastirliu: Shërohen edhe dy mjekë nga Koronavirus, shkon në 40 numri i pacientëve që fituan betejën

Manastirliu: Shërohen edhe dy mjekë nga Koronavirus, shkon në 40 numri i pacientëve që fituan betejën

Ministrja Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë se edhe dy mjekë të Sanatoriumit janë shëruar nga Koronavirus. Në rrjetet sociale, ministrja e Shëndetësisë shkruan se ka shkuar në 8 numri i personelit mjekësor të shëruar dhe në total janë 40 pacientë që e kanë kapërcyer virusin e rrezikshëm.

Statusi i Manastirliut

Edhe 2️⃣ mjekë të spitalit “Shefqet Ndroqi” janë shëruar, pas testimit konfirmues të kryer në laboratorin e Institutit të Shëndetit Publik❗

Shkon në 8️⃣ numri i personelit mjekësor të #shëruar në Tiranë dhe Durrës

Deri tani janë 4️⃣0️⃣ pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me #COVID-19