Manchester City 9-0 Burton: Muric pa punë, shumë shkëlqyen te ‘qytetarët’

Manchester City ka arritur të shënojë fitore të thellë në gjysmëfinalen e parë të Kupës Carabao, duke e mposhtur Burtonin 9-0.

Portën e Cityt për 90 minuta e ruajti portieri i Kosovës, Arjanet Muric.

Ai është notuar me 7.0, pasi nuk kishte edhe aq punë.

Gabriel Jesus (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Vlerësim të lartë kanë marrë Gabriel Jesus dhe Riyad Mahrez që kanë marrë notën 10-të.

Lojtari me notën më të dobët është Jake Buxton i Burton. /Telegrafi/

TAGS