Mancini: Kombëtarja e Italisë luan në Bergamo dhe Milano, për nderë të viktimave

Mancini: Kombëtarja e Italisë luan në Bergamo dhe Milano, për nderë të viktimave
Tash esht Koha

Kryeqyteti i Italisë nuk do të jetë vendi që do t’i organizojë ndeshjet e përfaqësueses axurre, pas pandemisë Covid-19.

Kështu, trajneri i kombëtares së Italisë, Roberto Mancini ka thënë se skuadra e tij do t’i luajë ndeshjet në Milano dhe Bergamo .

“Skuadra kombëtare do t’i luaj ndeshjet në Bergamo dhe Milan”, ka thënë Mancini për ‘Sky Italy’.

“Kjo do të bëhet në shenjë nderimi për viktimat e pandemisë”, ka shtuar Mancini.

Lombardia ishte zona më e prekur në Itali nga pandemia Covid-19, pasi Bergamo e Milano regjistruan numër të lartë viktimash.

MEDIAL.mk

Tash esht Koha