Mata në Serie A, transferim gratis

Mata në Serie A, transferim gratis

Juan Mata ka vendosur të largohet nga Manchester United dhe mund të transferohet në Serie A.

Juan Mata ka vendosur të largohet nga Manchester United.

Mesfushori spanjoll ka hyrë në muajt e fundit të kontratës në Old Trafford. “Don Balon” raporton se e ardhmja e tij do të jetë në Serie A.

Juventus thuhet se është favorit për transferimin e Matas, përcjell lajmi.net.

Mata ka vendosur të ndahet me “Red Devils” pas një tjetër sezoni dëshpërues për skuadrën nga Premierliga. /Lajmi.net/

TAGS