McGregor e fyen Khabibin dhe gruan e tij

McGregor e fyen Khabibin dhe gruan e tij

Conor McGregor është vërshuar me kritika në Twitter.

Conor McGregor kishte fyer Khabib Nurmagomedovin dhe gruan e tij në baca fetare.

Ish-kampioni i UFC-së që para pak ditësh u pensionua, i ka thënë rusit “Guraja juaj duket si një peshqir”, përcjell lajmi.net.

Ky koment i bërë nga McGergor, ka acaruar jashtë mase qindra tifozë, duke e quajtur atë islamofob.

Irlandezi i kishte kërkuar Khabibit rimeç, mirëpo ky i fundit nuk i kishte reaguar, gjersa pak ditë më parë erdhi edhe komenti i tij rreth gruas së kampionit rus në UFC. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS