McLaren GT, supervetura praktike

McLaren GT, supervetura praktike

McLaren ka zbuluar një veturë të re GT që ka më shumë hapësirë, gaz të shpejtë dhe shpejtësi maksimale deri në 300km/h.

Është një zbulim unik nga prodhuesi i makinave që zakonisht krijon makina super luksoze.

“McLAreni i ri GT kombinon nivelet garuese të performancës me aftësi konstante për vozitje të gjata. I mbuluar në një karroceri të bukur dhe me një dizajn që është sinonim i unikalitetit të McLaren, sid he me peshën shumë të lehtë që i jep një avantazh përmbi rivalët”, thotë Mike Flewit, shef ekzektuiv i prodhuesit të automobilave McLaren.

Vetura është e dizajnuar për vozitje në distanca të largëta. Gjithashtu jep komfort dhe hapësirë por me një nivel të shkathtësisë që nuk është parë në këtë segment.

MonoCell II-T monocoque me fibra karboni, me strukturë të sipërme të pasme të fibrave të karbonit dhe struktura të rrëzimit të aluminit para dhe prapa.

Lartësia e fuqisë së motorit dhe pozicionimi i sistemit të shkarkimit ka lejuar që forma e makinës të optimizohet për një hapësirë më të madhe të bagazheve.

Ka një total prej 570 litrash hapësirë për bagazh me 420 litra në pjesën e prapme dhe 150 litra në pjesën e përparme – të mjaftueshme për një çantë golfi ose disa ski në pjesën e prapme.

Prandaj, është një super-karri shumë praktike, e cila mund të nxitet për distanca të gjata dhe mjaft të dobishme për aktivitete ditore apo ditore.

Dizajni i makinës është i mrekullueshëm, muskulor dhe dominues. Ajo është më pak e çuditshme se 720S dhe çatia e xhamit që ngjitet në një ovale në drejtim të pasme është me të vërtetë e këndshme.

Ekzistojnë disa hyrje të ajrit të pastër para mbrapa dhe prapa, dizajni i ri i dritave të pasme është me të vërtetë i pastër.

Kjo është makina më e gjatë në formacionin e saj që mat gati 4.7 metra, por ka të gjitha shenjat dalluese të një McLaren.

Rob Melville, drejtor i dizajnit, McLaren Automotive tha: “McLaren GT i ri kombinon filozofitë e dizajnit të McLaren me cues vizuale klasike Grand Tourer. Bold, elegante vëllime rrjedhin seamlessly nga hunda në bisht, encapsulating kabinën hartuar bukur.”

Trupi i sofistikuar dhe i skalitur shpreh si fuqinë e veturës dhe aftësinë e tij për të marrë banorët gjatë vozitjes në distancë të largët.

Forma e laktacionit të kabinës, e cila shtrihet përsëri për të përfshirë zonën e pasme të bagazheve, ndjek parimet aerodinamike të qenësishme në të gjitha McLarens, ndërsa parenat e pasme muskulare që formojnë hyrjen anësore për radiatorët me temperaturë të lartë janë një shembull se si ne bashkojmë të dy bukuri dhe funksionalitet për të krijuar dizajne frymëmarrëse autentike.

Brenda makinës, McLaren thotë se brendshme është projektuar “për të kënaqur udhëtimet më të gjata, por me të gjitha gjërat e domosdoshme për ngasjen e fokusuar dhe të lartë të performancës; pozicioni i ulëseve, vendndodhja e kontrolleve dhe shikueshmëria përpara janë aq të rëndësishme këtu sa janë në çdo McLaren “.

McLaren gjithashtu pohon se makina ka “sistemin më të sofistikuar të infotainment deri më tani” dhe makina gjithashtu ka ndriçim të fshehur deri në ndriçim të ambientit dhe mundësi të një paneli me xham me elektrokromë në vend të çatisë së zezë të përbërë me shkëlqim të fijeve të karbonit.

Përpara shoferit dhe sigurimit të informacionit kryesor të automjetit është një ekran TFT 12.3-inç dhe një ekran portret në qendër të konsolës dhe ku do të ishte një ndryshues tradicional i ingranazhit, është kontrolli i dinamikave lëvizëse dhe butonat për kalimin në mes të boshtit, drejtimit dhe kundërt.

Çmimet për makinën fillojnë në 163,000  funta dhe është në dispozicion për të porositur tani me dërgesat e pritura deri në fund të vitit 2019.