Më 5 tetor, meçi i shumëpritur i Xhoxhajt me boksierin serb

Më 5 tetor, meçi i shumëpritur i Xhoxhajt me boksierin serb
18:29 | 24 Shtator 2019

Boksieri me origjinë nga Kosova, Labinot Xhoxhaj, të shtunën më 5 Tetor e zhvillon meçin e rradhës.

Përballë Xhoxhajt është konfirmuar serbi Predrag Jevtic.

Labinot XHOXHAJ në 12 meçet e para i ka po aq fitore (10 KO).

Në këtë mbrëmje meçi mes Xhoxhajt e Jevtiç do të jetë kryesori, kurse në duelin tjetër profesionist do të jetë protagonist edhe Edmond Zefi, që zhvillon meçin e tretë në karrierë.

Para meçeve profesioniste do të zhvillohen ato të boksit olimpik mes Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Zvicrës.

TAGS