“Më thanë që kishte një kist në kokë”/ Almeda Abazi flet për operacionin e djalit

“Më thanë që kishte një kist në kokë”/ Almeda Abazi flet për operacionin e djalit

Ditë të vështira kanë qenë për Almeda Abazin dhe bashkëshortin e saj, kur vogëlushit të cciftit i duhej bërë një operacion. E ftuar në një emision turk, aktorja shqiptare rrëfeu sesi e përjetoi këtë dramë në famije. “Kalova ditë shumë, shumë të vështira.

Kishte një kist, unë nuk e dija që edhe bebeve mund t’i ndodhte. Vura re një ënjtje, thashë me vete ‘Çfarë është kjo?’ dhe ia tregova Tolgës. Më thonin nuk është asgjë, por mua më ngeli mendja aty. E çova djalin tek doktori dhe më thanë që ishte një kist i vogël. U shokova! Doktori tha që nuk është shumë e rëndësishme, me një operacion e heqim. Operacion thashë? Ai është akoma i vogël,”-u shpreh Almeda.

TAGS