Mehmedi me Wolfsburgun pa pikë 

Mehmedi me Wolfsburgun pa pikë 
Tash esht Koha

Sulmuesi shqiptar, Admir Mehmedi, me Wolfsburgun, patën një ditë të keqe, ku në konak të tyre pësuan humbje me rezultat 2:1 nga Eintrancht Frankfurti. 

Mehmedi u aktivizua nga minuta e 61-të por nuk patën mundësi që të nxjerrin një pikë. 

Mbabu në minutën e 58-të shënoi për Wolfsburgun dhe për mysafirët futbollistët Silva An (27′-nga penalltia) e Kamada (85′).

Mehmedi e Wolfsburgu të pafat, pësuan humbje në fund të takimit. Pas javës së 29-të në Bundesliga I, Wolfsburg renditet në pozitën e gjashtë me 42 pikë dhe Eintrancht është i 12-ti me 32 sosh.

MEDIAL.mk

Tash esht Koha