Merr fund historia e dashurisë mes Xherdan Shaqirit dhe Dhurata Ahmetajt. Çifti ndahen vetëm pas pak muajsh

Merr fund historia e dashurisë mes Xherdan Shaqirit dhe Dhurata Ahmetajt. Çifti ndahen vetëm pas pak muajsh

Lidhja e Xherdan Shaqirit dhe Dhurata Ahmetajt tërhoqi vëmendjen e mediave shqiptare kur në fillim të këtij muaji dyshja u raportua se kishin nisur një histori rozë. Por duket se ky lajm shpejt u shndërrua në kryeartikull edhe ne mediet angleze, ku shqiptari luan dhe jeton. “Xherdan Shaqiri ka gjetur një shpërqendrim nga ndjekja e titullit të ndalur të Liverpoolit, duke u takuar këto ditë me një yll të pop-it kosovar”, – kështu e nis shkrimin e përditshmja britanike ‘The Sun’, dedikuar lajmeve që përfliten për një lidhje të mundshme mes futbollistit të njohur shqiptar Xherdan Shaqiri dhe këngëtares Dhurata Ahmetaj.“Futbollisti i Kombëtares së Zvicrës, tani 28 vjeç, është i lindur në Gjilan të Kosovës”, citon më tej media britanike.
Dhe raportet në vendin e Europës Lindore tani insistojnë se ai ka krijuar një lidhje me këngëtaren Dhurata Ahmetaj. Ahmetaj është një yll i muzikës pop dhe njihet si një ndër vajzat më të njohura në rrjetet sociale. Por nga raportimet tona, duket se dhe kjo lidhje ka përfunduar. Ashtu si e kemi ndjekur nga rrjetet sociale, Dhurata ka nisur pushimet vetëm pak ditë më parë. Vendin ajo ka preferuar ta mbajë të fshehtë, por ne Instagram ajo ka postuar video dhe foto nga këto ditë buzë detit. Ndërkaq ylli i Liverpul është ende ne Angli, ku vetëm pak ditë më parë festoi titullin kampion. Tashmë edhe për futbollistin, do te nisin ditët e relaksit, por këtë herë larg këngëtares. Ishte fillimi i janarit kur Dhurata “konfirmoi” lidhjen me Xherdanin me një foto nga Londra. Fill pas saj, ajo postonte herë pas here foto nga Anglia, ku shkonte për të qenë pranë partnerit. Megjithatë fotoja e fundit daton 4 muaj më parë. Ndërkaq edhe në rrjetet sociale dyshja nuk e ndjek më njëri-tjetrit, duke pranuar kështu se marrëdhënia mes tyre ka përfunduar.

Kjo verë i ka gjetur të dy single, Dhurata po pushon këtë verë pasi ka hedhur pas historinë me Xherdanin, ndërsa nga ana tjetër futbollisti ka shumë arsye të pushojë i kënaqur këtë verë, pasi është shpallur kampion i Anglisë së bashku me skuadrën e tij. Mbetet për tu parë nëse edhe kjo dyshe do të ketë vend për një ribashkim, ashtu si shpesh kemi parë në showbizz-in tonë, apo ajo që u përfol si një histori e bukur dashurie ishte thjesht një lidhje pasionante e momentit mes këngëtares 27- vjeçare dhe yllit të Liverpol

TAGS