Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve
Tash esht Koha

Me përfundimin e ndeshjeve çerekfinale, janë mësuar çiftet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për sezonin 2018/2019.

Për herë të parë në vitet e fundit do të kemi një befasi të këndshme në finale të Ligës së Kampionëve.

E gjitha kjo, pasi në gjysmëfinale do të takohen Ajax dhe Tottenham, që befasuan duke eliminuar Juventusin, respektivisht Manchester Cityn.

Gjysmëfinalja tjetër do të jetë mes Liverpoolit dhe Barcelonës./Lajmi.net/

[embedded content]

Tash esht Koha
TAGS