Mësohet se ku po transferohet Gareth Bale

Mësohet se ku po transferohet Gareth Bale

Tashmë është bërë e ditur se Gareth Bale do të largohet nga Real Madrid.

Zinedine Zidane nuk llogaritë në shërbimet e Gareth Bale, duke i bërë me dije që të kërkojë një skuadër tjetër.

Ylli uellsian është duke u kërkuar nga Bayern Munich, Manchester Unite dhe Tottenham, gjeras këta të fundit po i prijnë garës, përcjell lajmi.net.

Spurs e duan rikthimin e Bale në skuadër, pasi ishte pikërisht skuadra edhe ku bëri emër.

Real Madrid i do 100 milionë euro nga shitja e uellsianit, por mund të tentohet edhe për një shkëmbim të lojtarëve, Gareth Bale – Harry Kane. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS