Messi deri dje ishte futbollist i lirë

Messi deri dje ishte futbollist i lirë
Tash esht Koha

Lionel Messi deri dje ishte lojtar i lirë dhe mund të transferohej ku të dëshironte.

Kjo pasi klauzola që e kishte në kontratën e tij, i jepte hapësirë Messit që të largohej kur të dëshironte dhe ekipi që e merrte atë s’do të jepte asnjë para, shkruan ESPN.

Messi brenda këtij muaji pritet të nënshkruaj një kontratë të re me Barcelonën që do ta mbante atë deri në fund të karrierës.

Argjentinasi pritet të ketë një kontratë të njëjtë si Iniesta pa kohëzgjatje. Ai mund të qëndroj deri kur të dëshiron në Barcelonë.

Por, e ka hapësirën që të largohet kur të dëshiron. Me kontratën e re, Messi pritet që të ketë edhe rritje page. Për momentin ai është futbollisti më i paguar në botë dhe ka një pagë rreth 40 milionë euro në sezon.

MEDIAL.mk

Tash esht Koha