Milan heq dorë nga super lojtari

Milan heq dorë nga super lojtari

Milan ka tentuar që gjatë afatit kalimtar të janarit ta transferojë Yannick Carrascon.

Yannick Carrasco aktualisht luan në Kinë, gjersa refuzoi të largohet në afatin kalimtar të dimrit.

Milan ishte tejet i interesuar në transferimin e anësorit belg, por tani duket se tani ka hequr dorë, përcjell lajmi.net nga Calciomercato.

Sipas mediumit italian, rosonerët nuk janë më të interesuar në transferimin e Carrascos, pasi kanë objektiva tjera.

Milan është duke u fokusuar tani në transferimin e Richarlison nga Everton dhe Gerard Deulofeun nga Watford. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS