Milan pas sulmuesit të Atletico Madrid

Milan pas sulmuesit të Atletico Madrid
17:47 | 18 Tetor 2019

Milan mund të sjell emra të rinj në skuadër në afatin kalimtar të janarit.

Skuadra italiane është duke konsideruar një lëvizje për sulmuesin e Atletico Madrid, Angel Correa, raporton ‘Calciomercato’, përcjell lajmi.net.

‘Rossonerët’ pritet të gjatë afatit të janarit të shesin disa lojtarë, dhe paratë e grumbulluara nga shitjet, mund të përdorën për transferimin e Correa.

24 vjeçari argjentinas ka bërë shtatë paraqitje për Atletico Madrid këtë sezon, përfshirë La Liga dhe Ligën e Kampionëve.

Correa është transferuar te Atletico në vitin 2014 nga San Lorenzo./Lajmi.net/

TAGS