Milani i gatshëm të shesë Calhanoglun

Raportet e mediave italiane sugjerojnë se Milani mund të shesë Hakan Calhanoglu në janar, me RB Leipzig dhe Schalke 04 të interesuar, por ai do të kushtojë së paku 15 milionë euro.

Mesfushori ka qenë në formë të dobët këtë sezon, me golin e tij kundër Dudelange mbrëmë, i cili ishte vetëm i pari në këtë sezon.

Sipas Tuttomercatoweb, kjo formë e tij ka bërë që drejtuesit e Rossonerëve të mendojnë largimin e Calhanoglu.

Lexo po ashtu:

Reprezentuesi turk do t’i shpëtonte shitjes përveç nëse ka një përmirësim të konsiderueshëm gjatë dhjetorit.

Hakan Calhanoglu (Getty Images)

Për Calhanoglu ka interesim nga Gjermania, me RB Leipzig që besohet të jetë veçanërisht i interesuar dhe Schalke të ka kualifikuar në Ligën e Kampionëve.

Me Fair Play Financiar dhe Lucas Paqueta që pritet të bashkohet nga Flamengo, Milani do të ishte i gatshëm të shiste mesfushorit, por ata do të duhej të fitonin të paktën 15 milionë euro.

Lexo po ashtu:

Calhanoglu u nënshkrua 18 muaj më parë nga Hamburgu për 22 milionë euro, duke nënshkruar një kontratë katër vjeçare.

Kjo do të thotë se amortizimi i tij është rreth 5.5 milionë euro për sezon, kështu që çdo gjë më pak se 15 milionë euro do të paraqiste humbje në librat financiare. /Telegrafi/

TAGS