Mjeshtrit e UEFA Champions League

UEFA
ka publikuar pesë mesfushorët më të mirë deri më tani në Champions League.
Verrati, Kroos, Gundogan, Kimmich dhe Pjanic janë të paarritshëm.

Pas
ndeshjeve të mesjavës në Champions League, UEFA ka publikuar statistikat e
futbollistëve deri më tani në këtë garë.

UEFA
është ndal te mjeshtrit e mesfushës, nga ku nis pothuajse gjithçka.

Marco Verratti është tani për tani mesfushori më i mirë, me saktësinë më të mirë të pasimeve, ai ndiqet nga Miral Pjanic (Juventus), Toni Kroos (Real Madrid), Ilkay Gundogan (Manchester City) dhe Joshua Kimmich (Bayern Munich).

MEDIAL.mk