Modelja e njohur zhvishet tërësisht për të folur rreth abortit

Modelja e njohur zhvishet tërësisht për të folur rreth abortit
22:02 | 16 Maj 2019

Emra të njohur janë deklaruar pro abortit legal.

Emily Ratajkowski është një prej artisteve që ka shkruar për çështjen e abortit, shkruan lajmi.net.

Ajo ka publikuar një fotografi, në të cilën shfaqet e zhveshur tërësisht dhe flet pro abortit legal.

Modelja përmend votimin për ndalimin e abortit në Alabama edhe në rastet e incestit dhe përdhunimit.

Mesazhi kryesor i saj ishte “Trupat tanë, zgjedhja jonë”. /Lajmi.net/

TAGS