Moti me vranësia e shi

Moti për të enjten në Shqipëri parashikohet i vranët me intervale kthjellimesh.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të ketë reshje shiu me intensitet të dobët dhe përkohësisht në formë të izoluar.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim dhe shpejtësi 1-10 m/sek.

Valëzimi në det parashikohet i forcës 1-2 ballë, me lartësi vale 0.5-1.0 metër.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër 10/19 diell re

Kukës 8/19 diell re

Lezhë 10/20 diell re

Dibër 9/16 diell re

Durrës 14/22 diell shi i dobët

Tiranë 13/22 diell shi i dobët

Elbasan 12/22 diell re

Berat 10/23 diell re

Vlorë 13/22 diell shi i dobët

Korçë 8/16 diell re

Gjirokastër 9/20 diell shi i dobët

Sarandë 12/21 diell shi i dobët.

TAGS