Moti me vranësira, temperatura deri më 24 gradë

Moti me vranësira, temperatura deri më 24 gradë

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 5 deri në 13, ndërsa ajo prej 16 deri në 24 gradë.

UV indeksi do të jetë 6.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 9, ndërsa e ditës do të arrijë deri në 22 gradë.

Vazhdon periudhë e motit me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut.