Moti sot i vranët dhe reshje lokale shiu

Moti sot i vranët dhe reshje lokale shiu

Moti sot në mbarë Maqedoninë do të jetë i vrenjtur dhe me reshje të vogla shiu lokal. Në viset malore pritet të ketë reshje bore.

Temperaturat e ditës do të lëvizin nga 2 në 9 gradë. Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjajshëm, me temperaturë maksimale deri më 8 gradë celsius.