Mourinho shuan shpresat e ekipeve të Serie A

Mourinho shuan shpresat e ekipeve të Serie A
23:52 | 29 Shtator 2019

Jose Mourinho nuk pret që puna e tij e ardhshme si trajner të jetë në Itali, përkundër suksesit fenomenal që ai pati në Inter.

56-vjeçari fitoi pesë trofe të mëdha gjatë dy sezoneve të tij në ‘San Siro’, duke përfshirë një tripletë historike në vitin 2010 që arriti kulmin me fitoren 2-0 kundër Bayern Munich në finalen e Ligës së Kampionëve.

Mourinho la të kuptohet se pas asaj fitoreje në ‘Santiago Bernabeu’ do të ishte ndeshja e tij e fundit në krye dhe ai zyrtarisht u largua më pak se një javë më vonë për të marrë përsipër Real Madridin, përcjell lajmi.net.

Pavarësisht kujtimeve të lumtura të kohës së tij në Itali, ai nuk sheh një rikthim atje.

“E ardhmja ime? Unë nuk mendoj se do të jetë në Itali”, i tha ai shfaqjes televizive italiane Tiki Taka. /Lajmi.net/ 

TAGS