Ndryshon situata: Real Madrid tani kërkon garanci për Neymar

Ndryshon situata: Real Madrid tani kërkon garanci për Neymar
23:51 | 23 Gusht 2019

Sa më shumë që po afrohen ditët e fundit të afatit kalimtar, aq më të mëdha janë spekulimet rreth së ardhmes së Neymar.

Ylli brazilian është emri më i përfolur i kësaj vere, ku lidhet me një rikthim në Spanjë, te Real Madrid apo Barcelona.

Siç raporton Marca, Real Madrid po kërkon garanci mbi shëndetin e Neymar, pas lëndimeve të shumta në sezonet e fundit, përcjell lajmi.net.

Neymar ka pasur probleme serioze me lëndimet në dy sezonet e fundit, dhe Real Madrid po kërkon garanci shtesë para se të shpenzojnë një shumë të madhe për brazilian.

27 vjeçari te PSG është transferuar në vitin 2017 nga Barcelona, për 222 milionë euro./Lajmi.net/

TAGS