Nëse ndodh kjo, Neymar transferohet në Real Madrid

Nëse ndodh kjo, Neymar transferohet në Real Madrid
14:06 | 16 Maj 2019

Në rast të këtij skenari, Neymar mund të largohet nga Paris Saint-Germain për të nënshkruar me Real Madridin.

Nëse Antoine Griezmann vendos të transferohet në Paris Saint-Germain, presidenti i klubit francez, Nasser Al Khelaifi, mund ta shqyrtojë mundësinë e transferimit të Neymarit në Real Madrid, sipas AS.

Emri i Neymarit po përmendet për një transferim të mundshëm në Real Madrid edhe këtë verë. Ai mund ta ketë mundësinë që të kthehet në Spanjë, nëse ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, shkon në PSG, transmeton lajmi.net.

Griezmann ka konfirmuar largimin nga Atletico Madrid pas përfundimit të këtij sezoni. Por, nëse nënshkruan me skuadrën kampione nga Ligue 1, Neymar do ta ketë më të lehtë largimin nga Parc des Princes dhe rikthimin në La Ligë, te rivali kryesor i ish skuadrës së tij, Barcelona, në Real Madrid. /Lajmi.net/

TAGS