Ngritje temperaturash edhe në Shqipëri

Moti të hënën në Shqipëri parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh në të gjithë territorin.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikohen reshje shiu te izoluara me intensitet të ulët në pjesën Veriore dhe Jugore në mesditë e pasdite. Mjegull / mjegullinë në lugina në orët e mëngjesit.

Era do të jetë nga kuadrati i Juglindjes dhe Jugperëndimit me shpejtësi 1-10 m/sek, Përgjatë vijës bregdetare era relativisht intensive dhe rrahje me shpejtësi 15-20 m/s përgjatë vijës bregdetare deri në 15 m/s.

Temperaturat do të sillen nga 3 deri në 2 gradë celsius. /Telegrafi/

TAGS