North Face kërkon falje për hakimin e Wikipedias

North Face kërkon falje për hakimin e Wikipedias

North Face ka kërkuar falje për manipulimin e Wikipedias.

Kompania e veshjeve North Face ka kërkuar falje për manipulimin e Wikipedia për të bërë imazhet e produkteve të saj më të spikatur në rezultatet e Google.

Agjencia e saj e reklamave vendosi imazhe të modeleve të veshur me veshje të Veriut në faqet e Wikipedia-s për vende të largëta, raporton “Bbc”, transmeton lajmi.net.

Në një video, firma u mburr se marifetja nxiti ranglistin e motorëve të kërkimit dhe kushton “asgjë”.

Ai kërkoi ​​falje pas kritikave nga fondacioni Wikimedia dhe dënimin më të gjerë mbi mediat sociale.

TAGS