Notat e lojtarëve, Chievo 0-3 Roma: Dzeko, yll i ndeshjes

Roma ka arritur të shënojë fitore 3-0  përballë Chievos në një ndeshje që e dominoi nga fillimi deri në fund.

Lojtar i ndeshjes doli Edin Dzeko që u notua me 9.9, pasi shënoi gol dhe dhuroi një asistim.

Edin Dzeko . (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Pas tij vijnë El Shaarawy e Fazio, por edhe Mirante që nuk pranoi gol.

Lexo po ashtu:

Te Chievo është vlerësuar Diousse, ndërsa Hetemaj ka qenë ndër më të dobëtit në fushë.

Roma e ka kapur vendin e katërt përkohësisht me 38 pikë. /Telegrafi/ 

TAGS