Nuhiu: “Jemi të mërzitur”

Atdhe Nuhiu nuk e ka fshehur zhgënjimin pas humbjes 2-1 nga Çekia dhe dështimit për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian përmes kualifikimeve të rregullta.

Ai realizoi golin e vetëm të ‘Dardanëve’ në humbjen nga Çekia.

Sido që të jetë, Kosova ka një tjetër shans, atë përmes
Ligës së Kombeve.

“Ai ka bërë paraqitje t’mira dhe ka luajtur gjithmonë,
unë besoj se e kam dhënë maksimumin pasi mu dha rasti. Por ky gol nuk vlen
meqenëse nuk e fitum ndeshjen”, u shpreh Nuhiu.

“Kemi prit një Çeki agresive, që kanë me na sulmu, por
edhe ne jemi mundu që të mos humbim para portës, ka qenë e vështirë. Duhet të
jemi realist, Çekia është një ekip me lojtarë të mirë dhe e meritojnë si ne që
të kualifikohen në Evropian”.

“Kemi humbur ndeshjen, por besoj se kemi marrë mësim nga
kjo ndeshje, kemi s’kaudër të re dhe me të ardhme”.

“Ndeshja me Anglinë? Do të jetë një ndeshje e madhe sepse me ardh Anglia me lu në Kosovë është diçka e madhe, historike, por normal pas asaj që ndodhi gjërat janë më ndryshe. Por, mos të harrojmë, ne jemi krenar me këtë ekip, me këta lojtarë për atë që kemi arrit. Do të jetë festë në Prishtinë që Kosova me një histori siç e ka dhe kaq e vogël, ka rezistuar dhe do të luajë me Anglinë”.

MEDIAL.mk