Nuk do ta besoni sa fitoi Joshua në një sekond, minutë dhe raund në meçin kundër Ruiz

Nuk do ta besoni sa fitoi Joshua në një sekond, minutë dhe raund në meçin kundër Ruiz
8:48 | 8 Dhjetor 2019

Anthony Joshua është kampioni i ri i botës në boks.

Britaniku pas gjashtë muajve ka rikthyer të gjithë titujt e botës të humbur në qershor në meçin kundër Andy Ruiz Jr.

Pikërisht me një fitore kundër Andy Ruiz Jr, Joshua rikthej lavdinë e të qenit më i miri në botë.

Përveç titujve të botës, Joshua nga ky meç ka arkëtuar edhe një shumë të madhe parash.

Hiq më pak se 66 milionë funte janë shtuar në llogarinë e 30 vjeçarit.

‘The Sun’ ka bërë një përllogaritje që Joshua ka fituar për secilën sekond të meçit, minutë, raund.

Joshua ka fituar 30 mijë e 555 funte për secilin sekond të meçit kundër Joshua.

Në një minutë luftë kundër Ruiz, ai ka fituar 1 milionë e 833 mijë e 333 funte.

Hiq më pak se pesë milionë e 500 mijë funte ia ka sjellë secili rund, ndërsa totali i kësaj ndeshje ia solli 66 milionë funte./Lajmi.net/

TAGS