“Nuk e bëra për të ç’nderuar tropojanët”, Mamaqi sqaron “lajmet dashakeqe” për mesazhin e filmit “I love Tropoja”

“Nuk e bëra për të ç’nderuar tropojanët”, Mamaqi sqaron “lajmet dashakeqe” për mesazhin e filmit “I love Tropoja”

Mbrëmjen e kaluar, u mbajt premiera e filmit “I love Tropoja”, të Ermal Mamaqit, në Pallatin e Kongreseve. Eventi në fjalë bloshi 5 mijë persona, të njohur të shoëbizit por jo vetëm.

Në rrjet, u përhapën lajme të cilat keqinterpretonin mesazhin e filmit, ku thuhej se Ermali ishte përpjekur të ç’nderonte tropojanët.

Pas kësaj, përmes një postimi në “Instagram”, Ermali ka vendosur të sqarojë mesazhin që ka dashur të përcjellë përmes filmit.

“Miq desha tju sqaroj për një lajm dashakeq që ka dalë dje. Sipas këtij lajmi…”Në filmin tim Tropojani respekton mikun me vajzën e shpisë duke e fut në krevat” e të tjera idiotësi si këto… Nuk e kuptoj ça lloj njerëzish janë kta që guxojnë të shpikin kshu lajmesh.

Ju sqaroj se është e kundërta. Nuk do guxoja kurrë ta bëja një gjë të tillë pasi mesazhi që jep filmi është pikërisht i kundërti.

Në film Tropojanët dalin ashtu si janë, njerëz të besës të traditës dhe të nderit.

Mbrëmë në pallatin e kongreseve ka qënë Premiera më e madhe për një film me rreth 5000 të ftuar dhe filmi është ndjekur nga 2000 Tropojanë duke filluar nga Rexh Biberi(Kryetari i bashkisë Tropojë) dhe deri te Erzen Breçani. Të gjithë më falenderuan dhe më uruan për mesazhin që nxirrte filmi.

Ju ftoj të shihni filmini dhe të knaqeni. Ju bëj me dije që I Love Tropoja fillon turin e Evropës në dt 4Shkurt.

Dhe turi fillon me qytetin të cilit i dedikuam filmin. Në Tropojë.

A ma shpjegon dot njeri që nëse do e kisha bërë filmin për të çnderuar Tropojanët si mund të shkoja ta shfaq këtë film për të gjithë ata?

Mos u bëni pre e disa faqeve ose fjalëve që nxisin urrejtje. Ata gënjejnë!!! Ju pres në Pallat të Kongreseve çdp ditë 6 herë në ditë. Ky film do jetë nr 1 në Kinematografinë Shqiptare. Ju dua.

Ermali”- shkruan Ermali në postim.

TAGS