Nxirret trupi i pajetë i të riut nga gërmadhat e Hotelit “Adriatiku” (Video)

Nxirret trupi i pajetë i të riut nga gërmadhat e Hotelit “Adriatiku” (Video)

Pas gati shtatë orë kërkimesh është nxjerr trupi i pajetë i punëtorit, që e zuri shembja e një pjese të ish-hotelit “Adriatiku” në Mitrovicë.

Drejtori për Mbrojtje dhe Shpëtim nga Komuna e Mitrovicës, Nehat Bahtiri konfirmoi për Telegrafin se trupi është është nxjerr pa shenje jete nga gërmadha e objektit të shembur.

Ai bëri të ditur se viktima është Visar Behrami 27 vjeçar nga Mitrovica.

Visar Behrmi, i riu që humbi jetën nga shembja e një pjese të ish Hotelit “Adriatiku” në Mitrovicë

Ish-hoteli Adriatiku, është shembur në orët e pasdites së të hënës. Ndërsa, në pjesën e shembur kanë qenë katër persona, tre janë tërhequr ndërsa një person dyshohet se ka mbetur brenda.

Gjetja e trupit të riut nga Mitrovica, është bërë pas disa orë kërkimesh nga ekipet e shpëtimit, Policisë, zjarrfikësve  dhe  FSK-së, e cila ka angazhuar qen të trajnuar për këso rastesh kërkimi.

Ndërsa prokurorja e rastit, Fetije Bajrami ka konfirmuar  se prokuroria ka ndaluar dy persona – punëdhënësin dhe punëkryerësin. /Telegrafi/

TAGS