Ora e zgjuar Honor Magic 2 arrin me një bateri që zgjat deri në 14 ditë

Ora e zgjuar është e bazuar në çipin Kirin A1, dhe Honor tregon një jetë të baterisë deri në 14 ditë me një mbushje të vetme për modelin 46 mm, si dhe deri në shtatë ditë për modelin 42 mm.

MagicWatch 46 mm ka një ekran AMOLED 1.39 inç (rezolucion 454 x 454p), ndërsa varianti më i vogël ka një ekran me prekje AMOLED 1.2 inç (rezolucion 390 x 390p).

Ekziston mbështetje për GPS dhe GLONASS, dhe 5ATM i papërshkueshëm nga uji. Ka edhe karakteristika të huazuara nga Huawei Watch GT2, të tilla si monitorimi i rrahjeve të zemrës Huawei TruSeen 3.5, teknologjia e monitorimit të gjumit Huawei TruSleep 2.0 dhe monitorimi i stresit Huawei TruRelax.

Honor nuk ka njoftuar çmimin dhe disponueshmërinë e orëve të tij MagicWatch 2.

TAGS