Pamjet e reja tregojnë më së miri reagimin e Simeones tek goli i Messit në derbin e La Ligas

Pamjet e reja tregojnë më së miri reagimin e Simeones tek goli i Messit në derbin e La Ligas
Tash esht Koha
22:54 | 3 Dhjetor 2019

Diego Simeone thjesht e dinte. Kishte vetëm një vend ku mund të përfundonte topi i goditur në mënyrë maestrale nga Lionel Messi në derbin e fituar nga Barcelona në ‘Wanda Metropolitano’ kundër Atletico Madrid.

U desh një gol i Leo Messit për të thyer Atletico Madridin, në paraqitjen më të mirë të këtij sezoni.

Argjentinasi me një gol të bukur i dha fitoren Barcelonës në derbin e javës në La Liga.

Dhe reagimi i Simeones, ishte emocionues. Ai nuk kishte çfarë të bënte, veçse të duartrokiste Messin, që tani numëron gjashtë trofe të Topit të Artë./Lajmi.net/

Tash esht Koha
TAGS