Panik në fushë/ Futbollisti bie pa ndenja, dy autoambulanca me urgjencë për t’i shpëtuar jetën (Video)

Panik në fushë/ Futbollisti bie pa ndenja, dy autoambulanca me urgjencë për t’i shpëtuar jetën (Video)
Tash esht Koha

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kampionatin rumun të futbollit, në ndeshjen mes mes Dinamo Bucuresti dhe FC FCSB. Pas një goditje që mori, futbollisti i Dinamos, Slavko Perovic ra në tokë pa ndjenja, çfarë ka sjellë edhe panik tek futbollistët në fushë, por edhe tek publiku. Stafi mjekësor i të dy ekipeve dhe dy ambulanca u futën shpejt në fushë, për ta parandaluar më të keqen.

Gjatë marrjes së ndihmës së parë mjekësore, Slavko Perovic u përmend dhe më pas është dërgua menjëherë për në spital, teksa raportohet së fundmi se gjendja e tij duket e përmirësuar.

Tash esht Koha
TAGS