Parashikimi i motit në Maqedoninë e Veriut

Parashikimi i motit në Maqedoninë e Veriut
Tash esht Koha

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare, pasdite, kryesisht në pjesët perëndimore me reshje lokale të shiut dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 3 deri 10 gradë, ndërsa e ditës prej 10 deri 21 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira mesatare, me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri 6 gradë, ndërsa e ditës do të ngritet deri 21 gradë.

Të hënën, në disa vende priten reshje më të rrëmbyeshme të shiut (mbi 25 l/m2), të cilat lokalisht do të jenë të rrëmbyeshme dhe të shoqëruara me bubullima. Më pas, në ditët në vijim do të mbajë mot i ndryshueshlm, me vranësira, me reshje të rrëmbyeshme lokale të shiut dhe me bubullima, si dhe me ngritje të temperaturës së ditës.

Loading…

Tash esht Koha
TAGS